• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Почетна страна Ратна писма Ратна писма 1993. Њ.К.В. Александар Карађорђевић
Њ.К.В. Александар Карађорђевић Штампа Ел. пошта
Њ.К.В. Александар Карађорђевић93-022-о

РЕПУБЛИКА СРПСКА
ПРЕДСЈЕДНИК РЕПУБЛИКЕ
САРАЈЕВО

Датум: 4. јула 1993. године

Ваше краљевско Височанство,

Пружила ми се угодна прилика да прочитам Ваше писмо и разговарам са шефом Вашег Кабинета, Г. Трифковићем. То ме подсјетило на неколико угодних сусрета са Вашим Краљевским Височанством.

Веома ме радује што пратите збивања у Републици Српској, која је, као што и сами осјећате, у овом тренутку најужаренији дио српства. Могу са задоводством да Вам кажем да смо овдје постигли пуно јединство народа, цркве и војске, и превазишли све трагичне српске подјеле. Овдје се Срби више не дијеле ни по ком основу. Ми смо прва српска земља која је рехабилитовала све политичке емигранте и отворила им врата за повратак кући.

Вјероватно нам остаје још доста борбе, али се ипак надамо да ће мир ускоро. Тада ће и наши контакти вјероватно бити редовнији. Срдачно Вам хвала због бриге за нас и љубазне понуде за помоћ, Вашу и Ваших сарадника. Вјерујем да ће Г. Трифковић ускоро бити од велике помоћи нашем народу и нашој држави.

Молим Вас да Вашој Краљевској породици пренесете најсрдачније поздраве моје супруге Лиљане и моје личне,

Срдачно Ваш,
Радован Караџић

Прочитајте

Радован Караџић

Архива

< август 2009 >
н п у с ч п с
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29